Ágoston Művészeti Óvoda

Nevelési programunk

2013 nevelési évtől mindhárom épületben közös pedagógiai programmal végezzük nevelő-fejlesztő munkánkat. Fontos számunkra az érzelmi biztonságot nyújtó, szeretetteljes, családias légkör megteremtése, amelynek alapja a bátorító nevelés, a feltétel nélküli szeretet, és az elfogadás.

A gyermekek nyugodt, szabad játékához a teret úgy alakítottuk ki, hogy a játékban kezdeményezett mesefeldolgozáshoz, a vizuális és ének-zenei tevékenységekhez, építőjátékhoz, szerepjátékhoz külön kuckók állnak rendelkezésre. A gyermekek a játékba integrált tevékenységeik során szerzett tapasztalatok, élmények alapján tanulnak, fejlődnek. A programunk része az óvodapedagógusaink által kezdeményezett egyéni fejlesztés, nagyoknál tehetséggondozás, amely számos probléma- és feladatmegoldás lehetőségét adja a gyermekeknek.

Fokozottan hangsúlyos a zene szerepe a mindennapi óvodai életünkben, érkezéskor is halk zene szól. A délelőtti programok lezárása a minden napi mese. A gyermekek a külső világ megismerése érdekében mikro csoportos séták keretében ismerkedhetnek, tágabb-szűkebb környezetünkkel.

Folyamatosan megújuló „OVI –galériánk” és állandó néprajzi kiállításunk erősíti szándékunkat, hogy gyermekeink az esztétikus élmények, a művészetek befogadására fogékonnyá váljanak. Ünnepkörök alkalmával szeretettel várjuk a szülőket, intézményeink nyitottak a közös nevelésre, a közös élményszerzésre, ezzel is erősítve az összetartozást.

OSZD MEG HA TETSZETT!

Jó tudni